Yağmurlu Havada Yapılacak En İyi Şeyler

Yağmur yağmur yağmur....

Yağmur üzerine neler geliyor insanın aklına değil mi düşününce? Birçok nesne ,duygu adını koyamadığım bir dolu his.Yürümek,koşmak,kavga etmek,sevişmek,sarılmak,ağlamak,şarkı söylemek,çığlık atmak ,sırılsıklam aşık olmak belki de vs vs uzatabiliriz listemizi ama önemli olan liste değil keyif almak işte,ben size keyif alacağınızı düşündüğüm anahtar kelimeleri sunuyorum.Her açılan kapı ayrı bir tat ve renk verecek size yağmur damlaları ile birleşince...

Bir elimde kahvem, bir elimde kitabım cam kenarına çekilmiş bir koltuk, işte orada başlıyor huzura yolculuk.Yağmurla birleştiğinde tüm bunlar, cama vuran yağmur sesinde kaybolmak isteyeceksiniz.

Yağmuru teninizde hissetmek istersiniz bazen de sakince yürümek irkilten ama üşütmeyen o soğuk havada.Gözlerinizi kısıp kısıp açmak yüzünüze vuran yağmur damlaları eşliğinde ve arınmak artık ne için kirlendiyseniz.

Ya sevgilinizle birlikteyseniz yağmur yağarken sıcak şarap eşliğinde dingin bir müzik ile mutluluk yakalamaz mı yakanızdan? Sarsmadan naif ve sıcak dokunuşlar ile yağmurlu bir günde olası en tatlı şeydir bu.

En güzel depresyon havasıdır bazen de böğüre böğüre ağlatır,yerden yere vurdurur.Kasvet olarak gördüğünüz bulutlar sarar etrafınızı yağmuru değil şimşekleri görür gök gürültüsünü duyarsınız.Kızgınlığınıza kızgınlık katarsınız yani;depresyon için tercih edebilirsiniz yağmurlu günleri.

Bazen sırılsıklam aşkınızı itiraf etmek istersiniz ya hani sevdiğiniz kişiye, işte o güne en uygun gündür yağmur. Adı üstünde sırılsıklam aşık oldum ben sana yağmurla geldim kollarına  falan filan diye şair olur çıkarsınız.Yağmurda sizi destekler böyle zamanlarda.

Tabiatın kokusunu duymak isterseniz de aralayın camlarınızı. Oturun ve kendinizi o baş döndürücü koku ile hayaller alemine bırakın. Bu sizi başka diyarlarda başkahraman yapacak.