Uyku Pozisyonunuz Partnerinizle Birlikte Nasıl Bir Çift Olduğunuzu Gösteriyor

....

İlk bakışta önemsiz gelebilir ancak her gece partnerinizle birlikte uyurken bedeninizin aldığı şekil,ilişkinizle ilgili birçok şey söylüyor. Uyurken insanın bilinçaltı ortaya çıktığı için aslında sizin yerinize beden diliniz “konuşmaya” başlıyor ve neler hissettiğinizi anlatıyor.

Kaşık pozisyonu

 Kaşık pozisyonu

Yapılan çalışmalara göre çiftlerin yüzde 18’i bu pozisyonda uyuyor. Oldukça korunmasız bir pozisyon olan kaşık pozisyonu bir taraftan cinsel arzuyu simgeliyor, bir taraftan da “Sana tamamen güveniyorum”

anlamı veriyor.

Ayrık kaşık pozisyonu

Ayrık kaşık pozisyonu

Ayrık kaşık genelde olgunlaşmış ve romantizmin azaldığı ilişkilerde görülüyor. İlişkide

özgürlüğü ama aynı zamanda güçlü güven hissini temsil ediyor. Bir anlamda “Korkma, arkandayım”

mesajı verirken, tutkulu bir cinsel yaşamın artık olmadığını gösteriyor.

Kovalama pozisyonu

Kovalama pozisyonu

Kovalama pozisyonu, kendi içinde birçok farklı anlam barındırıyor. Bunlardan ilki, çiftlerden birinin kovalandığı ve ilişkide “zor insan” rolüne büründüğü şeklinde. Bu kişi kovalanmayı istiyor da olabilir, bilinçli olarak uzak durmayı tercih ediyor da olabilir. İkinci olarak da çiftlerden biri daha yakın olmak isterken diğerinin daha fazla serbestlik istediği anlamı çıkıyor.

Düğüm pozisyonu

 Düğüm pozisyonu

Tüm pozisyonlar arasında en saf hisleri gösteren düğüm pozisyonu, ilişkide çok yoğun romantik duygular yaşandığını gösteriyor. Aynı zamanda çiftlerin birbirlerine çok bağlı olduğunu da ifade ediyor.

Çözülmüş düğüm pozisyonu

 Çözülmüş düğüm pozisyonu

Bu, ilk başta düğüm olarak başlayan ancak daha sonra çözülen bir pozisyon. Aslında iyi bir işaret olan bu pozisyon, güçlü bir ilişki olduğunu ancak çiftlerin biraz özgürlük ve mahremiyet istediğini gösteriyor. Belki de tüm pozisyonların en iyisi sayılabilir

Bağımsız aşıklar pozisyonu

Bağımsız aşıklar pozisyonu

Partnerinizle birlikte zaman zaman bu pozisyonu tercih ediyorsanız, bu kesinlikle birbirinizden uzaklaştığınız anlamına gelmiyor. Tam tersine bağımsız aşıklar pozisyonu her iki tarafın da biraz uzak durarak kendini daha rahat hissettiği ama yeterli iletişimin korunduğu anlamına geliyor.

uyku uyku pozisyonları uyumak sevgili ile uyumak sevgiliye sarılmak