Çılgın Bir Gecenin Sabahıydı

Çılgın bir gecenin sabahıydı diye başlayan cümleler akşamdan kalma olma ile devam eder ve bulanan bir mide ile son bulur

Hangimizin başına gelmemiştir ki bu tarz bir durum.

Arkadaşlar arasında da bu rahatsız edici halden kurtulmak için birçok yöntem söylentisi dolaşır. Pek çoğu asılsız olan bu yöntemlerin dışında size gerçekten işinize yarayacak tavsiyelerimiz var.

İlk olarak en kabul görülen davranışlardan biri koyu bir kahve içmektir. Bu sayede kafein ayılmamıza yardımcı olarak düşünülür. Ancak durum hiç de öyle değildir. Aksine yapılan araştırmalar alkol alındıktan sonra içilen kahvenin ayılma etkisi yerine tam tersi bir etki gösterebileceğini ortaya koyuyor. İçilen kahve kan dolaşımını hızlandırarak vücuttaki alkolün daha aktif hale gelmesinde rol oynayabiliyormuş. Bu nedenle siz siz olun alkol aldıktan sonra ayılmak için kahve içme fikrini tekrar düşünün.

Bunun dışında soğuk bir duş sizi biraz da olsa kendinize getirebilir. Daha sonra yapacağınız sağlam bir kahvaltı kan şekerinizi tekrar yükselterek vücudunuza kaybettiğiniz enerjiyi geri kazandırır. Son olarak da açık havada yapacağınız bir yürüyüş bedeninizin uyanmasını ve kendine gelmesini kolaylaştırabilir. Bu yöntemler bir kenara, belki en iyi ve mantıklı olan çok fazla sapıtmadan böyle bir duruma hiç düşmemeye çalışmaktır. Ne dersiniz?

kayna:ofpof

çılgın gece tek gecelik akşamdan kalma