Biten Bir İlişkiden Tamamen Kurtulma Yöntemleri

Bazen sonsuza dek sürsün dediğimiz aşklarımız hop diye ne olduğunu anlayamadan bitebiliyor.

Aylarca, yıllarca emek verip yeşerttiğimiz ilişkimiz bittiğinde kendimizi çoğu zaman boşlukta kalmış, ne yapacağını bilmez ve saçmalamaya hazır bir halde buluruz. Ayrılık sonrası ilişkinin yükünü üzerinizden atmak ve bir nebze soluklanmak istiyorsanız tavsiyelerimize kulak verin.

Onu hatırlatan şeylerden kurtulun

Onu hatırlatan şeylerden kurtulun

İşe öncelikle sevgilinizin fotoğraflarını, size aldığı hediyeleri, sizin için özel olan eşyaları ve onu size hatırlatan tüm nesneleri ortadan kaldırmakla başlayın. Gördükçe hatırlar, hatırladıkça acı çeker, acı çektikçe "arasam mı acaba ya?" tereddüdüne düşersiniz.

Kati suretle telefon rehberinizden numarasını silin.

Kati suretle telefon rehberinizden numarasını silin.

Ezberinizde olsa da unutmaya çalışın. Unutmayın ki kesin bir ayrılık yaşıyorsanız, ayrılık sonrası her aramanız, her mesajınız sizi daha da umutsuzluğa sevk edecek. Bir de ayrılan karşı tarafsa boşu boşuna egosunu şişirmenize ne gerek var?

Arkadaşlarınızla zaman geçirin

Arkadaşlarınızla zaman geçirin

Kendinize ve arkadaşlarınıza daha çok zaman ayırmanın vakti geldi de geçiyor. Çıkın, saatlerce yürüyün, arkadaşlarınızla vakit geçirin, cilt bakımına gidin, yeni kıyafetler veya hoşunuza giden başka şeyler satın alın.

Mektuplar yazın

Mektuplar yazın

Kendinize mektuplar yazın. Evet, doğru duydunuz ve delirmediniz. Kendinize, ayrıldığınız sevgilinizin kötü özelliklerini hatırlatan ve neden onunla beraber olmamanız gerektiğini anlatan mektuplar yazın. Bu mektuplar artık dayanamayıp arayacağım dediğiniz anlarda imdadınıza yetişecek.

Kendinizi yeni bir ilişkiye zorlamayın

Kendinizi yeni bir ilişkiye zorlamayın

Kendinizi hazır hissedene kadar ciddi bir ilişkiye kapılmayın. Küçük ve zararsız flörtler dışında duygusal olarak kendinizi yeni bir aşka zorlamayın.

Unutmak ve unuturken kararlı davranmak sizin elinizde. Her şeyden önce kendinizi dinleyin, unutmaya kararlıysanız zaten tavsiyeye bile ihtiyacınız yok.
kaynak:ofpof

ilişki ayrılmak ilişkiyi bitirmek gitmek mi zor kalmak mı